Tichá nemoc – Neohrožujete sami sebe?

V péči o tělesnou schránku rozhodně nezapomínejte na ledviny. Jsou životně důležitým, párovým orgánem, který čistí krev od škodlivin, neutralizuje kyseliny, podporuje produkci hormonů, odstraňuje přebytečnou vodu v těle a pomáhá vstřebávání minerálů.

ledviny řez kresba

Špatnou zprávou je, že „pracovat“ mohou poměrně dlouho, i když jsou už poškozené. Proto se jejich nemocem často říká tiché.

Nejdůležitější pro zachování jejich funkce zmíněného filtrování krve je dostatečný přísun čisté vody. Nejlépe v průběhu celého dne.

Další zkázou je zadržování moči. Tlak, který tak působí na močový měchýř může vést až k selhání ledvin, vzniku ledvinových kamenů a v neposlední řadě si ignorováním tělesných potřeb zaděláváte téměř jistě na inkontinenci. Nedostatek hořčíku a vitamínu B6 zvyšuje riziko vzniku ledvinových kamenů. Další rady jsou obecně prospěšné pro naše „schránky“, ale věřte, že při jejich dodržování Vám bude lépe i na duši.

Dostatečně spěte. Během spánku dochází k regeneraci poškozených tkání a čas na uzdravení potřebujeme všichni.

Zdravě se stravovat neznamená nutně jíst jen semínka a bílý jogurt. Zařaďte do svého obvyklého jídelníčku čerstvou zeleninu a ovoce.

Mějte pod kontrolou konzumaci alkoholu a cigaretám se vyhněte úplně.

a jaké máte rady a informace Vy ???

Příspěvek byl publikován v rubrice BIO, Forum a jeho autorem je RadovanCZ. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář