VELKÉ PRÁDLO – žádný problém ???

Mohlo by se zdát, že v dnešní době není moc snadnějších věcí. Stačí hodit prádlo do pračky a zapnout ji. Ale už v této fázi děláme naprosto zbytečné chyby, které nás ve výsledku stojí peníze …

pračky a nohy

Třídění prádla:

Dnes už není nutností třídit prádlo podle barev. Při použití kvalitních pracích prostředků většina vašich kousků barvu nepustí. Důležitější je třídit materiály a zvolit správný prací program. Zabráníte tím předčasnému zničení svého oblečení, ale ušetříte i za energie. Jemná halenka opravdu nepotřebuje to samé, jako džíny. Vyplatí se použít sáček na spodní prádlo. Jeho životnost tím několikanásobně prodloužíte.

Množství pracího prostředku:

Pokud nechcete na prášku šetřit, vyloženě utrácíte. Větším, než doporučeným dávkováním totiž nedocílíte čistějšího a voňavějšího prádla. Docílíte ale usazenin, ve kterých se množí bakterie, a které poškozují i vaši pračku. Navíc prádlo, ve kterém prášek zůstane, není měkké, na tmavých kouscích může způsobit fleky. Vyhněte se taky použití aviváže u sportovního oblečení. To se s aviváží totiž moc nesnáší a ztrácí jejím použitím svou funkčnost.

Množství prádla v pračce:

Pokud pračku přeplňujete, neušetříce ani čas, ani peníze. Voda se nedostane všude, takže prádlo nebude vyprané, možná v něm zůstanou zbytky pracího prášku a navíc bude po vytažení hodně zmačkané.

Věšení prádla:

Zapnete pračku a odcházíte s tím, že prádlo pověsíte až po několika hodinách. Věřte, že bakterie a plísně se v mokrém prádle při nedostatečném přísunu vzduchu začnou tvořit a množit již po několika minutách !!!

Není to věda a ani dřina, ale dodržet pár zásad se vyplatí …

Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům & Zahrada, Forum a jeho autorem je RadovanCZ. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář